O kotlíkové dotace byl velký zájem

(23. 7. 2016, Právo) Radní Olomouckého kraje schválili ve čtvrtek poslední žádosti o finanční podporu na výměnu kotlů na pevná paliva. Celkem v kraji projevilo zájem o dotaci 2085 žadatelů, vyhověno bylo 1411 z nich.

Kotlíkové dotace rozděloval Olomoucký kraj poprvé ve své historii. Celkem měl k dispozici 166,2 miliónu korun. Maximální výše příspěvku na jednu žádost činí 127 500 korun. „Původně se předpokládalo, že uspokojíme 1140 žadatelů, ale protože ne všichni žádali o maximálně možnou dotaci, podařilo se jich uspokojit o zhruba tři sta více,“ uvedl náměstek olomouckého hejtmana Pavel Šoltys (ČSSD).

„Zájem veřejnosti předčil naše očekávání. Svědčí to o tom, že lidem není lhostejné životní prostředí v regionu a snaží se přispět k jeho zlepšení,“ konstatoval hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD).

Zájem přitom lidé měli o kombinovaný kotel, ve kterém se dá topit uhlím nebo biomasou, hodně lidí žádalo také o příspěvek na kotel výhradně na biomasu, nejmenší zájem pak byl o dotace na pořízení nového kotle na uhlí.

V následujících letech by měla proběhnout ještě další dvě kola této akce. Hejtmanství bude moci v jejich rámci rozdělit do roku 2020 dalších zhruba 330 miliónů korun. O dotace mohou žádat majitelé nebo spoluvlastníci rodinných domů, v nichž jsou starší kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním.

Olomouc

Další články:

© 2016 Kotlíkové dotace | Použití webu a OOÚ

Developed by: Forclick

zavřít

Kontaktujte nás

Kotlíkový expert Vám vyřídí vše od A do Z. S dotacemi se člověk setká jednou za život a většinou řeší, aby kvůli jejich neznalosti nepřišel o 120 tisíc korun třeba jen proto, že zapomene vyplnit jeden papír. Zároveň má snahu řešit služby „ v balíčku“a ne shánět instalaci, servis, revizi nebo nákup paliva u čtyř různých firem. Proto jsme tu my a naše koalice komplexních služeb. Vyplňte nezávaznou poptávku, ozveme se Vám a pomůžeme.