Ministerstvo zvýhodní kraj v kotlíkových dotacích

(4.2.2017, MF Dnes, z ČTK) Ministerstvo životního prostředí zvýhodní v novém březnovém kole takzvaných kotlíkových dotací Moravskoslezský kraj. Bude moci rychleji přerozdělit více peněz, než odpovídá druhé výzvě, ve které budou celkem tři miliardy korun. Moravskoslezský kraj dostane 900 milionů korun.

„Nově se nebudou moci pořizovat kotle, ve kterých se topí jenom uhlím,“ řekl včera ministr životního prostředí Richard Brabec. Zatím si o dotace na kotle v celkové hodnotě tří miliard korun řeklo 28 000 lidí. V první vlně byl největší zájem o kombinované kotle, naopak o uhelné byl nejmenší. 
Výsledky z první vlny ministerstvo zohlednilo v další vlně. Aby lidé po celém Česku nemuseli platit nové kotle ze svého, chce úřad vyjednat se všemi kraji, aby koupi kotlů financovaly předem. V březnu ministerstvo vypíše druhou výzvu. 
Moravskoslezský kraj však dostane už část peněz ze třetí výzvy, která by měla být spuštěná v příštím roce. „O definitivních změnách v programu rozhodne za několik málo týdnů monitorovací výbor. Nechceme podporovat čistě uhelné kotle, za druhé bude možná kombinace pouze uhlí a biomasy a budou to kotle s automatickým přikládáním,“ řekl Brabec. 
Peníze z programu také nepůjdou na takzvaná mikroenergetická opatření, tedy například na lepší zateplení střechy nebo půdních prostor. Ministr se výpadku zájmu o dotace ve chvíli, kdy za ně nepůjde pořizovat kotle pouze na uhlí, neobává. „Převisy poptávky byly velké, a to i na ostatní zdroje,“ řekl. Ministerstvo životního prostředí původně program, který má mít tři vlny vždy po třech miliardách korun dotací z Evropské unie, rozplánovalo do roku 2022.

R4310 - 702164

Další články:

© 2016 Kotlíkové dotace | Použití webu a OOÚ

Developed by: Forclick

zavřít

Kontaktujte nás

Kotlíkový expert Vám vyřídí vše od A do Z. S dotacemi se člověk setká jednou za život a většinou řeší, aby kvůli jejich neznalosti nepřišel o 120 tisíc korun třeba jen proto, že zapomene vyplnit jeden papír. Zároveň má snahu řešit služby „ v balíčku“a ne shánět instalaci, servis, revizi nebo nákup paliva u čtyř různých firem. Proto jsme tu my a naše koalice komplexních služeb. Vyplňte nezávaznou poptávku, ozveme se Vám a pomůžeme.