28. 7. 2016 Karlovarský kraj

Do konce června úředníci přijali 625 žádostí, přičemž kraj má peníze na 548 z nich. „Chyb v žádostech bylo minimum a dokonce se stalo, že někdo ze zájemců sám od sebe odstoupil,“ řekl hejtmanův náměstek Jakub Pánik. V současné době kontrolují doložené závěrečné zprávy od lidí, kterým se už podařilo kotel vyměnit. Během tohoto týdne se jich na krajském úřadě sešlo 109, z čehož jednadvacet z nich už kraj proplatil. Zájemce, na které už v letošní vlně dotace nevyzbydou, zařadili úředníci do takzvaného zásobníku. Nejprve jich bylo 56, pro 13 z nich se nakonec uvolnilo místo a kraj jim dotaci nabídl. „Až bude schválená další výzva, zájemce o dotace vyzveme, aby si žádosti podali znovu. Musejí to udělat i ti, kteří skončili v zásobníku,“ vysvětlil před časem hejtmanův náměstek Miloslav Čermák.
Karlovarský kraj vytvořil na základě obdržených žádostí statistiku, která určuje četnost výměny kotlů v jednotlivých oblastech regionu. Mezi nejvíce zastoupená katastrální území patří Nejdek s téměř pěti procenty, následují Žlutice, Aš, Šindelová či Dochov. Co se týče obcí, nejvíce žádostí podali obyvatelé z Karlových Varů, Nejdku, Aše, Chebu a Žlutic.
Karlovarský kraj získal na kotlíkové dotace od Ministerstva životního prostředí přes 60 milionů korun.
(JIP)

KarlovyVary

Další články:

© 2016 Kotlíkové dotace | Použití webu a OOÚ

Developed by: Forclick

zavřít

Kontaktujte nás

Kotlíkový expert Vám vyřídí vše od A do Z. S dotacemi se člověk setká jednou za život a většinou řeší, aby kvůli jejich neznalosti nepřišel o 120 tisíc korun třeba jen proto, že zapomene vyplnit jeden papír. Zároveň má snahu řešit služby „ v balíčku“a ne shánět instalaci, servis, revizi nebo nákup paliva u čtyř různých firem. Proto jsme tu my a naše koalice komplexních služeb. Vyplňte nezávaznou poptávku, ozveme se Vám a pomůžeme.