15. 7. 2016 Moravskoslezský kraj

Zájemci, kteří si požádali o kotlíkovou dotaci a nedostalo se na ně, se nemusejí bát. Od začátku roku začne druhá výzva a oni budou vyřízeni přednostně. „Nebudou muset podávat novou žádost. Bude stačit nějaké prohlášení, že souhlasí s žádostí ve stejném rozsahu, jako žádali,” uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Daniel Havlík (ČSSD).
Krajský úřad musel v březnu, po necelých dvou měsících, zastavit příjem žádostí o kotlíkové dotace. Zájem byl tak velký, že alokovaná částka už byla překročena. O ekologický kotel požádalo asi 4600 lidí. Nyní probíhá jejich zpracování a 215ti žadatelům byly dokonce proplaceny peníze. Ani ti, kteří si pořídili slovenský kotel, který je podle Ministerstva životního prostředí sice v pořádku, ale podle Asociace výrobců topenářské techniky nesplňuje emisní normy, se nemusejí bát, že by musely dotace vracet, nebo platit pokuty. „Můžu pouze ubezpečit zájemce, že jednáme s ministerstvem. V žádném případě by se lidí, kteří si kotel nainstalovali, neměly týkat žádné vratky dotace nebo pokuty,” uvedl Havlík. Ministerstvo životního prostředí nechalo slovenský kotel pro jistotu ještě přezkoušet v zahraniční laboratoři. Výsledky by měly být zveřejněny v těchto dnech.

Ostrava

Další články:

© 2016 Kotlíkové dotace | Použití webu a OOÚ

Developed by: Forclick

zavřít

Kontaktujte nás

Kotlíkový expert Vám vyřídí vše od A do Z. S dotacemi se člověk setká jednou za život a většinou řeší, aby kvůli jejich neznalosti nepřišel o 120 tisíc korun třeba jen proto, že zapomene vyplnit jeden papír. Zároveň má snahu řešit služby „ v balíčku“a ne shánět instalaci, servis, revizi nebo nákup paliva u čtyř různých firem. Proto jsme tu my a naše koalice komplexních služeb. Vyplňte nezávaznou poptávku, ozveme se Vám a pomůžeme.