Aktuální informace o kotlíkových dotací

Miliony na kotle jsou rozděleny

(20. 7. 2016, Českolipský deník) Na včerejším jednání projednala Rada Libereckého kraje poskytnutí finančních příspěvků dalším 59 žadatelům. Po schválení zastupitelstvem budou tito žadatelé poslední, na něž se dostane. ...

zobrazit více

19. 7. Liberecký kraj

Rada Libereckého kraje na dnešním jednání rozhodne o poskytnutí finančních příspěvků dalším 59 žadatelům, kteří zažádali o kotlíkové dotace. „Jedná se o třetí vlnu schvalování, ve které dojde k rozdělení všech alokovaných prostředků v rámci kotlíkových dotací určených pro Liberecký kraj,“ uvedl krajský radní Vít Příkaský.
(JIP)
...

zobrazit více

19. 7. 2016 Kraj Vysočina

V žádosti o kotlíkové dotace uspělo prvních dvacet žadatelů. Všichni kontrolovaní příjemci dotace prošli bez problémů. Kraj Vysočina jim během minulého týdne zaslal peníze. „Platby pro prvních dvacet žadatelů zatím v celkové výši přibližně dva miliony korun je možné odeslat díky rychlé administraci ze strany domácností. Ve většině případů jde o proplacení osazení kombinovaných kotlů bez nutnosti mikroopatření,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád (ČSSD). V Kraji Vysočina dosáhlo na první kotlíkové dotace celkem 2 050 žadatelů. V řádném termínu smlouvu podepsalo devětadevadesát procent z nich.
V současné době má tým krajských administrátorů provedenou formální kontrolu všech schválených žádostí a dokončeno je i kolečko podpisové agendy. Vygenerován je také vzorek pěti procent žadatelů. Minimálně u nich proběhne kontrola také fyzicky. „O fyzické kontrole přímo u instalovaného kotle jsou konkrétní domácnosti předem informovány. První kontroly byly absolvovány na přelomu června a července a předcházely právě připravovaným platbám,“ informoval Zdeněk Chlád. Doplnil, že všichni kontrolovaní příjemci kontrolou prošli bez problémů.
Lidé mohou vyměnit svůj stávající kotel na pevná paliva s ručním přikládáním, a to za kotle na pevná paliva, plynové kondenzační kotle a tepelná čerpadla. Instalace nového zdroje vytápění může být spojena také s instalací solárně termických soustav pro přitápění nebo přípravu teplé vody a takzvanými mikro energetickými opatřeními.
(JIP)
...

zobrazit více

15. 7. 2016 Středočeský kraj

Do konce roku 2018 kraj vymění 3 460 kotlů. Více než 4 500 domácností už v regionu o kotlíkovou dotaci požádalo. Jedná se o rekordní číslo, prakticky ze všech krajů. Vzhledem k tomu, že je celá částka 501, 7 milionu korun vyčerpaná, hejtmanství proto přijímání dalších žádostí zastavilo. V současné době úředníci zpracovávají přijaté žádosti. Žadatelům bude po uzavření smlouvy a dodání zálohové faktury na nákup nového kotle poskytnuta na účet zálohová platba ve výši čtyřicet tisíc korun. „Zbytek peněz bude konkrétním žadatelům vyplacen, až dodají veškeré podklady,“ upřesňuje mluvčí kraje Michaela Drobná. Majitelé domů, kteří si žádost podali, by si měli už dopředu rezervovat příslušné řemeslníky a včas vybrat kotel. Na výměnu totiž mají jen sedm měsíců od podpisu smlouvy o poskytnutí podpory. Aby lidé dostali slíbené peníze, musí prokázat, že kotel skutečně vyměnili. Na úřad tedy doručí fotografie odstraněného kotle, potvrzení o jeho likvidaci, účetní doklady a například protokol o uvedení nového kotle do trvalého provozu. ...

zobrazit více

15. 7. 2016 Moravskoslezský kraj

Zájemci, kteří si požádali o kotlíkovou dotaci a nedostalo se na ně, se nemusejí bát. Od začátku roku začne druhá výzva a oni budou vyřízeni přednostně. „Nebudou muset podávat novou žádost. Bude stačit nějaké prohlášení, že souhlasí s žádostí ve stejném rozsahu, jako žádali,” uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Daniel Havlík (ČSSD).
Krajský úřad musel v březnu, po necelých dvou měsících, zastavit příjem žádostí o kotlíkové dotace. Zájem byl tak velký, že alokovaná částka už byla překročena. O ekologický kotel požádalo asi 4600 lidí. Nyní probíhá jejich zpracování a 215ti žadatelům byly dokonce proplaceny peníze. Ani ti, kteří si pořídili slovenský kotel, který je podle Ministerstva životního prostředí sice v pořádku, ale podle Asociace výrobců topenářské techniky nesplňuje emisní normy, se nemusejí bát, že by musely dotace vracet, nebo platit pokuty. „Můžu pouze ubezpečit zájemce, že jednáme s ministerstvem. V žádném případě by se lidí, kteří si kotel nainstalovali, neměly týkat žádné vratky dotace nebo pokuty,” uvedl Havlík. Ministerstvo životního prostředí nechalo slovenský kotel pro jistotu ještě přezkoušet v zahraniční laboratoři. Výsledky by měly být zveřejněny v těchto dnech.
...

zobrazit více

Semerád (ČSSD): Lidé, kteří plánují pořídit si moderní a komfortní topení, by se měli co nejdříve rozhodnout

(7. 7. 2016, Parlamentní listy) Od poloviny ledna mají obyvatelé Středočeského kraje možnost podávat žádosti o tzv. kotlíkové dotace, tedy o finanční podporu na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za ekologičtější zdroje tepla. Zájem předčil veškerá očekávání....

zobrazit více

5. 7. 2016 Liberecký kraj

Rada Libereckého kraje se na svém jednání 19. července 2016 bude zabývat rozhodnutím o poskytnutí finančních příspěvků dalším 59 žadatelům, kteří zažádali o kotlíkové dotace.
„Jedná se o třetí vlnu schvalování, ve které dojde k rozdělení všech alokovaných prostředků v rámci kotlíkových dotací určených pro Liberecký kraj,“ uvedl krajský radní Vít Příkaský.
Další zájemci, kteří podali žádost, a na které dosud nezbyly finance, budou zařazeni do tzv. zásobníku projektů. Z něj budou žadatelé postupně oslovováni k podpisu smlouvy v případě, kdy některý jiný odstoupí a rozhodne se projekt nerealizovat, nesplní podmínky na proplacení dotace nebo pokud budou projekty realizovány levněji, než bylo předpokládáno.
Od počátku vyhlášení programu, tedy od 25. 1. 2016, bylo do současnosti přijato přibližně 1500 žádostí o dotaci. Co se týká rozložení zájmu v rámci území Libereckého kraje, nejvíce žadatelů bylo z Liberce a okolí, dále z oblasti Jilemnicka, Českolipska a Semilska.
(JIP)

...

zobrazit více

4. 7. 2016 Plzeňský kraj

Do konce roku 2018 by mělo z domácností Plzeňského kraje zmizet 1540 kotlů na pevná paliva, které nahradí ekologičtější alternativy. Kromě 162 milionů korun, jež Plzeňský kraj rozdělil už začátkem letošního roku, to zajistí dalších 73 milionů korun, které se rozdělovat teprve budou. Nové žádosti o kotlíkové dotace začne kraj přijímat v září.
Kotlíkové dotace slouží na výměnu kotlů za tepelná čerpadla, jiné kotle, plynové kondenzační kotle nebo instalace solárně-termických soustav pro přitápění či různá mikroenergetická opatření.
(JIP)
...

zobrazit více

Pro tentokrát jsou peníze už pryč

(2. 7. 2016, Jablonecký deník) Peníze určené na kotlíkové dotace jsou již rozděleny, další žádosti budou zařazeny do zásobníku.
...

zobrazit více
1.. 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

© 2016 Kotlíkové dotace | Použití webu a OOÚ

Developed by: Forclick

zavřít

Kontaktujte nás

Kotlíkový expert Vám vyřídí vše od A do Z. S dotacemi se člověk setká jednou za život a většinou řeší, aby kvůli jejich neznalosti nepřišel o 120 tisíc korun třeba jen proto, že zapomene vyplnit jeden papír. Zároveň má snahu řešit služby „ v balíčku“a ne shánět instalaci, servis, revizi nebo nákup paliva u čtyř různých firem. Proto jsme tu my a naše koalice komplexních služeb. Vyplňte nezávaznou poptávku, ozveme se Vám a pomůžeme.