Aktuální informace o kotlíkových dotací

Podmínky dotací splňují všechny doporučené kotle, potvrdilo Ministerstvo životního prostředí

30. 7. 2016, ČTK) Na seznamu doporučených výrobků, na které lidé při výměně kotlů za ekologické dostanou dotace, jsou pouze kotle, které vyhovují stanoveným podmínkám. ...

zobrazit více

28. 7. 2016 Karlovarský kraj

Do konce června úředníci přijali 625 žádostí, přičemž kraj má peníze na 548 z nich. „Chyb v žádostech bylo minimum a dokonce se stalo, že někdo ze zájemců sám od sebe odstoupil,“ řekl hejtmanův náměstek Jakub Pánik. V současné době kontrolují doložené závěrečné zprávy od lidí, kterým se už podařilo kotel vyměnit. Během tohoto týdne se jich na krajském úřadě sešlo 109, z čehož jednadvacet z nich už kraj proplatil. Zájemce, na které už v letošní vlně dotace nevyzbydou, zařadili úředníci do takzvaného zásobníku. Nejprve jich bylo 56, pro 13 z nich se nakonec uvolnilo místo a kraj jim dotaci nabídl. „Až bude schválená další výzva, zájemce o dotace vyzveme, aby si žádosti podali znovu. Musejí to udělat i ti, kteří skončili v zásobníku,“ vysvětlil před časem hejtmanův náměstek Miloslav Čermák.
Karlovarský kraj vytvořil na základě obdržených žádostí statistiku, která určuje četnost výměny kotlů v jednotlivých oblastech regionu. Mezi nejvíce zastoupená katastrální území patří Nejdek s téměř pěti procenty, následují Žlutice, Aš, Šindelová či Dochov. Co se týče obcí, nejvíce žádostí podali obyvatelé z Karlových Varů, Nejdku, Aše, Chebu a Žlutic.
Karlovarský kraj získal na kotlíkové dotace od Ministerstva životního prostředí přes 60 milionů korun.
(JIP)
...

zobrazit více

27. 7. 2016 Plzeňský kraj

V pondělí 19. září začne Plzeňský kraj přijímat další žádosti o takzvané kotlíkové dotace. Už 29. srpna se ale uskuteční v Domažlicích první ze seminářů určených obyvatelům, kteří o výměně starých neekologických kotlů za nové a také o příspěvcích na ně přemýšlejí. Poslední seminář se uskuteční 14. září v Tachově.
O kotlíkové dotace se bude v Plzeňském kraji žádat už podruhé. Během první výzvy se od 20. ledna do konce února na základě 1531 žádostí rozdělilo 162 milionů korun, pro druhou výzvu je připraveno 73 milionů.
Žádosti bude kraj přijímat od 19. 9. do 16. 12. nebo do vyčerpání připravených 73 milionů korun
Termíny a místa seminářů najdete na: http://www.plzensky-kraj.cz
(JIP)
...

zobrazit více

O kotlíkové dotace byl velký zájem

(23. 7. 2016, Právo) Radní Olomouckého kraje schválili ve čtvrtek poslední žádosti o finanční podporu na výměnu kotlů na pevná paliva. Celkem v kraji projevilo zájem o dotaci 2085 žadatelů, vyhověno bylo 1411 z nich....

zobrazit více

Miliony na kotle jsou rozděleny

(20. 7. 2016, Českolipský deník) Na včerejším jednání projednala Rada Libereckého kraje poskytnutí finančních příspěvků dalším 59 žadatelům. Po schválení zastupitelstvem budou tito žadatelé poslední, na něž se dostane. ...

zobrazit více

19. 7. Liberecký kraj

Rada Libereckého kraje na dnešním jednání rozhodne o poskytnutí finančních příspěvků dalším 59 žadatelům, kteří zažádali o kotlíkové dotace. „Jedná se o třetí vlnu schvalování, ve které dojde k rozdělení všech alokovaných prostředků v rámci kotlíkových dotací určených pro Liberecký kraj,“ uvedl krajský radní Vít Příkaský.
(JIP)
...

zobrazit více

19. 7. 2016 Kraj Vysočina

V žádosti o kotlíkové dotace uspělo prvních dvacet žadatelů. Všichni kontrolovaní příjemci dotace prošli bez problémů. Kraj Vysočina jim během minulého týdne zaslal peníze. „Platby pro prvních dvacet žadatelů zatím v celkové výši přibližně dva miliony korun je možné odeslat díky rychlé administraci ze strany domácností. Ve většině případů jde o proplacení osazení kombinovaných kotlů bez nutnosti mikroopatření,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád (ČSSD). V Kraji Vysočina dosáhlo na první kotlíkové dotace celkem 2 050 žadatelů. V řádném termínu smlouvu podepsalo devětadevadesát procent z nich.
V současné době má tým krajských administrátorů provedenou formální kontrolu všech schválených žádostí a dokončeno je i kolečko podpisové agendy. Vygenerován je také vzorek pěti procent žadatelů. Minimálně u nich proběhne kontrola také fyzicky. „O fyzické kontrole přímo u instalovaného kotle jsou konkrétní domácnosti předem informovány. První kontroly byly absolvovány na přelomu června a července a předcházely právě připravovaným platbám,“ informoval Zdeněk Chlád. Doplnil, že všichni kontrolovaní příjemci kontrolou prošli bez problémů.
Lidé mohou vyměnit svůj stávající kotel na pevná paliva s ručním přikládáním, a to za kotle na pevná paliva, plynové kondenzační kotle a tepelná čerpadla. Instalace nového zdroje vytápění může být spojena také s instalací solárně termických soustav pro přitápění nebo přípravu teplé vody a takzvanými mikro energetickými opatřeními.
(JIP)
...

zobrazit více

15. 7. 2016 Středočeský kraj

Do konce roku 2018 kraj vymění 3 460 kotlů. Více než 4 500 domácností už v regionu o kotlíkovou dotaci požádalo. Jedná se o rekordní číslo, prakticky ze všech krajů. Vzhledem k tomu, že je celá částka 501, 7 milionu korun vyčerpaná, hejtmanství proto přijímání dalších žádostí zastavilo. V současné době úředníci zpracovávají přijaté žádosti. Žadatelům bude po uzavření smlouvy a dodání zálohové faktury na nákup nového kotle poskytnuta na účet zálohová platba ve výši čtyřicet tisíc korun. „Zbytek peněz bude konkrétním žadatelům vyplacen, až dodají veškeré podklady,“ upřesňuje mluvčí kraje Michaela Drobná. Majitelé domů, kteří si žádost podali, by si měli už dopředu rezervovat příslušné řemeslníky a včas vybrat kotel. Na výměnu totiž mají jen sedm měsíců od podpisu smlouvy o poskytnutí podpory. Aby lidé dostali slíbené peníze, musí prokázat, že kotel skutečně vyměnili. Na úřad tedy doručí fotografie odstraněného kotle, potvrzení o jeho likvidaci, účetní doklady a například protokol o uvedení nového kotle do trvalého provozu. ...

zobrazit více

15. 7. 2016 Moravskoslezský kraj

Zájemci, kteří si požádali o kotlíkovou dotaci a nedostalo se na ně, se nemusejí bát. Od začátku roku začne druhá výzva a oni budou vyřízeni přednostně. „Nebudou muset podávat novou žádost. Bude stačit nějaké prohlášení, že souhlasí s žádostí ve stejném rozsahu, jako žádali,” uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Daniel Havlík (ČSSD).
Krajský úřad musel v březnu, po necelých dvou měsících, zastavit příjem žádostí o kotlíkové dotace. Zájem byl tak velký, že alokovaná částka už byla překročena. O ekologický kotel požádalo asi 4600 lidí. Nyní probíhá jejich zpracování a 215ti žadatelům byly dokonce proplaceny peníze. Ani ti, kteří si pořídili slovenský kotel, který je podle Ministerstva životního prostředí sice v pořádku, ale podle Asociace výrobců topenářské techniky nesplňuje emisní normy, se nemusejí bát, že by musely dotace vracet, nebo platit pokuty. „Můžu pouze ubezpečit zájemce, že jednáme s ministerstvem. V žádném případě by se lidí, kteří si kotel nainstalovali, neměly týkat žádné vratky dotace nebo pokuty,” uvedl Havlík. Ministerstvo životního prostředí nechalo slovenský kotel pro jistotu ještě přezkoušet v zahraniční laboratoři. Výsledky by měly být zveřejněny v těchto dnech.
...

zobrazit více
1.. 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

© 2016 Kotlíkové dotace | Použití webu a OOÚ

Developed by: Forclick

zavřít

Kontaktujte nás

Kotlíkový expert Vám vyřídí vše od A do Z. S dotacemi se člověk setká jednou za život a většinou řeší, aby kvůli jejich neznalosti nepřišel o 120 tisíc korun třeba jen proto, že zapomene vyplnit jeden papír. Zároveň má snahu řešit služby „ v balíčku“a ne shánět instalaci, servis, revizi nebo nákup paliva u čtyř různých firem. Proto jsme tu my a naše koalice komplexních služeb. Vyplňte nezávaznou poptávku, ozveme se Vám a pomůžeme.