Aktuální informace o kotlíkových dotací

15. 7. 2016 Moravskoslezský kraj

Zájemci, kteří si požádali o kotlíkovou dotaci a nedostalo se na ně, se nemusejí bát. Od začátku roku začne druhá výzva a oni budou vyřízeni přednostně. „Nebudou muset podávat novou žádost. Bude stačit nějaké prohlášení, že souhlasí s žádostí ve stejném rozsahu, jako žádali,” uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Daniel Havlík (ČSSD).
Krajský úřad musel v březnu, po necelých dvou měsících, zastavit příjem žádostí o kotlíkové dotace. Zájem byl tak velký, že alokovaná částka už byla překročena. O ekologický kotel požádalo asi 4600 lidí. Nyní probíhá jejich zpracování a 215ti žadatelům byly dokonce proplaceny peníze. Ani ti, kteří si pořídili slovenský kotel, který je podle Ministerstva životního prostředí sice v pořádku, ale podle Asociace výrobců topenářské techniky nesplňuje emisní normy, se nemusejí bát, že by musely dotace vracet, nebo platit pokuty. „Můžu pouze ubezpečit zájemce, že jednáme s ministerstvem. V žádném případě by se lidí, kteří si kotel nainstalovali, neměly týkat žádné vratky dotace nebo pokuty,” uvedl Havlík. Ministerstvo životního prostředí nechalo slovenský kotel pro jistotu ještě přezkoušet v zahraniční laboratoři. Výsledky by měly být zveřejněny v těchto dnech.
...

zobrazit více

Semerád (ČSSD): Lidé, kteří plánují pořídit si moderní a komfortní topení, by se měli co nejdříve rozhodnout

(7. 7. 2016, Parlamentní listy) Od poloviny ledna mají obyvatelé Středočeského kraje možnost podávat žádosti o tzv. kotlíkové dotace, tedy o finanční podporu na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za ekologičtější zdroje tepla. Zájem předčil veškerá očekávání....

zobrazit více

5. 7. 2016 Liberecký kraj

Rada Libereckého kraje se na svém jednání 19. července 2016 bude zabývat rozhodnutím o poskytnutí finančních příspěvků dalším 59 žadatelům, kteří zažádali o kotlíkové dotace.
„Jedná se o třetí vlnu schvalování, ve které dojde k rozdělení všech alokovaných prostředků v rámci kotlíkových dotací určených pro Liberecký kraj,“ uvedl krajský radní Vít Příkaský.
Další zájemci, kteří podali žádost, a na které dosud nezbyly finance, budou zařazeni do tzv. zásobníku projektů. Z něj budou žadatelé postupně oslovováni k podpisu smlouvy v případě, kdy některý jiný odstoupí a rozhodne se projekt nerealizovat, nesplní podmínky na proplacení dotace nebo pokud budou projekty realizovány levněji, než bylo předpokládáno.
Od počátku vyhlášení programu, tedy od 25. 1. 2016, bylo do současnosti přijato přibližně 1500 žádostí o dotaci. Co se týká rozložení zájmu v rámci území Libereckého kraje, nejvíce žadatelů bylo z Liberce a okolí, dále z oblasti Jilemnicka, Českolipska a Semilska.
(JIP)

...

zobrazit více

4. 7. 2016 Plzeňský kraj

Do konce roku 2018 by mělo z domácností Plzeňského kraje zmizet 1540 kotlů na pevná paliva, které nahradí ekologičtější alternativy. Kromě 162 milionů korun, jež Plzeňský kraj rozdělil už začátkem letošního roku, to zajistí dalších 73 milionů korun, které se rozdělovat teprve budou. Nové žádosti o kotlíkové dotace začne kraj přijímat v září.
Kotlíkové dotace slouží na výměnu kotlů za tepelná čerpadla, jiné kotle, plynové kondenzační kotle nebo instalace solárně-termických soustav pro přitápění či různá mikroenergetická opatření.
(JIP)
...

zobrazit více

Pro tentokrát jsou peníze už pryč

(2. 7. 2016, Jablonecký deník) Peníze určené na kotlíkové dotace jsou již rozděleny, další žádosti budou zařazeny do zásobníku.
...

zobrazit více

1. 7. 2016 Středočeský kraj

Ve středu ukončilo vedení Středočeského kraje přijímání žádostí o kotlíkové dotace. Celkově si o ni požádalo kolem čtyř a půl tisíc Středočechů. Kraj mezi obyvatele rozdělí půl miliardy korun, podmínkou je splnění dotačních podmínek.
Peníze získal kraj od ministerstva životního prostředí. Několik stovek žádostí už krajští radní schválili, zpracování dalších pokračuje.
Žadatelé jsou následně informováni o schválení a vyzváni k uzavření smlouvy. Poté dostanou zálohovou platbu 40 tisíc korun. Středočeský region patří mezi ty s nejhorším ovzduším, výměna kotlů má přispět ke zlepšení jeho kvality.
(JIP)
...

zobrazit více

30. 6. 2016 Plzeňský kraj

Žádosti o kotlíkové dotace začne kraj přijímat v září. V pondělí to schválil krajští radní a včera Krajský úřad zveřejnil konkrétní termíny, kdy bude možné o ně žádat.
Zájemci o příspěvek na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za nové ekologičtější by si měli v kalendářích poznačit 19. září. Tento den totiž příjem žádostí začne a potrvá až do 16. prosince nebo do vyčerpání připravených 73 milionů korun, pokud se bude opakovat situace ze září a peníze dojdou ještě dříve. Kotlíkové dotace slouží na výměnu kotlů za tepelná čerpadla, jiné kotle, plynové kondenzační kotle nebo instalace solárně-termických soustav pro přitápění či různá mikroenergetická opatření.
(JIP)

...

zobrazit více

29.6.2016 Středočeský kraj

Nová kotlíková dotace má jiná pravidla než v předcházejících letech. Lze vyměnit kotel na pevná paliva za jiný zdroj, který musí být uveden na seznamu registrovaných výrobků. Uznatelné náklady pro Středočeský kraj jsou od 15. 7. 2015, to znamená, že již od této topné sezony mohli majitelé rodinných domů vyměnit kotel na tuhá paliva za nízkoemisní tepelný zdroj. Při výměně starého kotle je nutné pořídit fotografie zapojení kotle na otopnou soustavu a do komínového tělesa (jinak by nemohla být dotace uznána). Středočeský kraj dále upozorňuje, že faktura musí být od dodavatele označena číslem projektu „CZ.05.2.32/0.0/0.0/15_016/ 0000013“ a názvem projektu „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2015–2018“ a musí být opatřena originálním podpisem příjemce. Celkový objem finančních prostředků je cca 500 mil. Kč, je tedy dostatečná alokace pro příjem žádostí. Vyhlášení II. kola výzvy se předpokládá od 3. 10. 2016 do 29. 12. 2017.
Středočeský kraj upozorňuje, že pokud bude po uzavření smlouvy dodána zálohová faktura na nákup nového zdroje tepla rovná nebo vyšší 40 000 Kč, bude poskytnuta zálohová platba v maximální výši 40 000 Kč v souladu s programem „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2015–2018“.
Zdroj: www.kr-stredocesky.cz
...

zobrazit více

Schvalování kotlíkových dotací se protáhne

(28. 6. 2016, Ústecký deník)Úředníci krajského úřadu nestihnou vyřídit všechny žádosti o kotlíkové dotace do konce června, jak původně plánovali. O peníze na nový ekologický kotel totiž požádalo mnohem víc lidí, než kraj čekal....

zobrazit více
1.. 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16

© 2016 Kotlíkové dotace | Použití webu a OOÚ

Developed by: Forclick

zavřít

Kontaktujte nás

Kotlíkový expert Vám vyřídí vše od A do Z. S dotacemi se člověk setká jednou za život a většinou řeší, aby kvůli jejich neznalosti nepřišel o 120 tisíc korun třeba jen proto, že zapomene vyplnit jeden papír. Zároveň má snahu řešit služby „ v balíčku“a ne shánět instalaci, servis, revizi nebo nákup paliva u čtyř různých firem. Proto jsme tu my a naše koalice komplexních služeb. Vyplňte nezávaznou poptávku, ozveme se Vám a pomůžeme.