Aktuální informace o kotlíkových dotací

1. 7. 2016 Středočeský kraj

Ve středu ukončilo vedení Středočeského kraje přijímání žádostí o kotlíkové dotace. Celkově si o ni požádalo kolem čtyř a půl tisíc Středočechů. Kraj mezi obyvatele rozdělí půl miliardy korun, podmínkou je splnění dotačních podmínek.
Peníze získal kraj od ministerstva životního prostředí. Několik stovek žádostí už krajští radní schválili, zpracování dalších pokračuje.
Žadatelé jsou následně informováni o schválení a vyzváni k uzavření smlouvy. Poté dostanou zálohovou platbu 40 tisíc korun. Středočeský region patří mezi ty s nejhorším ovzduším, výměna kotlů má přispět ke zlepšení jeho kvality.
(JIP)
...

zobrazit více

30. 6. 2016 Plzeňský kraj

Žádosti o kotlíkové dotace začne kraj přijímat v září. V pondělí to schválil krajští radní a včera Krajský úřad zveřejnil konkrétní termíny, kdy bude možné o ně žádat.
Zájemci o příspěvek na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za nové ekologičtější by si měli v kalendářích poznačit 19. září. Tento den totiž příjem žádostí začne a potrvá až do 16. prosince nebo do vyčerpání připravených 73 milionů korun, pokud se bude opakovat situace ze září a peníze dojdou ještě dříve. Kotlíkové dotace slouží na výměnu kotlů za tepelná čerpadla, jiné kotle, plynové kondenzační kotle nebo instalace solárně-termických soustav pro přitápění či různá mikroenergetická opatření.
(JIP)

...

zobrazit více

29.6.2016 Středočeský kraj

Nová kotlíková dotace má jiná pravidla než v předcházejících letech. Lze vyměnit kotel na pevná paliva za jiný zdroj, který musí být uveden na seznamu registrovaných výrobků. Uznatelné náklady pro Středočeský kraj jsou od 15. 7. 2015, to znamená, že již od této topné sezony mohli majitelé rodinných domů vyměnit kotel na tuhá paliva za nízkoemisní tepelný zdroj. Při výměně starého kotle je nutné pořídit fotografie zapojení kotle na otopnou soustavu a do komínového tělesa (jinak by nemohla být dotace uznána). Středočeský kraj dále upozorňuje, že faktura musí být od dodavatele označena číslem projektu „CZ.05.2.32/0.0/0.0/15_016/ 0000013“ a názvem projektu „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2015–2018“ a musí být opatřena originálním podpisem příjemce. Celkový objem finančních prostředků je cca 500 mil. Kč, je tedy dostatečná alokace pro příjem žádostí. Vyhlášení II. kola výzvy se předpokládá od 3. 10. 2016 do 29. 12. 2017.
Středočeský kraj upozorňuje, že pokud bude po uzavření smlouvy dodána zálohová faktura na nákup nového zdroje tepla rovná nebo vyšší 40 000 Kč, bude poskytnuta zálohová platba v maximální výši 40 000 Kč v souladu s programem „Výměna zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech ve Středočeském kraji 2015–2018“.
Zdroj: www.kr-stredocesky.cz
...

zobrazit více

Schvalování kotlíkových dotací se protáhne

(28. 6. 2016, Ústecký deník)Úředníci krajského úřadu nestihnou vyřídit všechny žádosti o kotlíkové dotace do konce června, jak původně plánovali. O peníze na nový ekologický kotel totiž požádalo mnohem víc lidí, než kraj čekal....

zobrazit více

28. 6. 2016 Plzeňský kraj

Během první výzvy začátkem roku vyřídil kraj přes 1500 žádostí. Další začne přijímat během léta. Do konce roku 2018 by mělo z domácností Plzeňského kraje zmizet 1540 kotlů na pevná paliva, které nahradí ekologičtější alternativy. Kromě balíku 162 milionů korun, jež Plzeňský kraj rozdělil začátkem letošního roku, to zajistí dalších 73 milionů korun, které se rozdělovat teprve budou. První výzvu na takzvané kotlíkové dotace Plzeňský kraj vyhlásil od 20. ledna do 31. března. Skončila ovšem už na konci února, neboť o dotace byl takový zájem, že mezi žadatele už nebylo co rozdělovat. Krajský úřad během necelých dvou měsíců vyřídil celkem 1531 žádostí. Třiasedmdesát milionů pro druhou výzvu je vyšší částka než se původně počítalo. Několik žadatelů z první výzvy totiž odstoupilo nebo bylo vyřazeno a peníze se tedy převedly.

...

zobrazit více

Dva typy kotlů pořízené za kotlíkové dotace neprošly bezpečnostními a emisními zkouškami.

(23. 6. 2016) Česko si zadělalo na obrovský problém. Některé z kotlů, které proplácí Státní fond životního prostředí z takzvaných evropských kotlíkových dotací totiž neprošly bezpečnostními a emisními zkouškami.
(JIP)
Jedná se o dva typy kotlů od výrobců ze Slovenska a Česka, které jsou na stránkách ministerstva životního prostředí jako doporučené. Zatím se neví, kolik lidí si tyto kotle koupilo. Bohužel jim hrozí, že dotace nedostanou, nebo je budou muset vrátit a to bez náhrady.
...

zobrazit více

Praha rozdělila lidem na výměnu kotlů prvních 3,76 milionu korun

(22. 6. 2016, Pražský deník)Hlavní město rozdělilo 31 žadatelům na výměnu neekologických kotlů 3,76 milionu korun, přidělení dotací v úterý schválili pražští radní. Celkem má hlavní město na jejich žádosti 23,7 milionu korun. ...

zobrazit více

Nová výzva pro kotlíkové dotace krajům už na začátku roku 2017

(20. 6. 2016, MŽP) Další výzvu pro kraje chce Ministerstvo životního prostředí vyhlásit už na začátku příštího roku. Při setkání se svým rakouským protějškem Andrä Rupprechterem to potvrdil ministr životního prostředí Richard Brabec....

zobrazit více

Pražané mají o kotlíkové dotace malý zájem

(17. 6. 2016 ČRo – regina.cz) Zatímco ve Středočeském kraji je o kotlíkové dotace velký zájem, v Praze si zažádalo o peníze na výměnu kotle pouze čtyřicet lidí. Rozdělit se přitom může skoro dvacet čtyři milionů korun mezi přibližně sto šedesát lidí. V pořadu K věci o tom mluvila radní pro infrastrukturu a životní prostředí Jana Plamínková....

zobrazit více
1.. 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18

© 2016 Kotlíkové dotace | Použití webu a OOÚ

Developed by: Forclick

zavřít

Kontaktujte nás

Kotlíkový expert Vám vyřídí vše od A do Z. S dotacemi se člověk setká jednou za život a většinou řeší, aby kvůli jejich neznalosti nepřišel o 120 tisíc korun třeba jen proto, že zapomene vyplnit jeden papír. Zároveň má snahu řešit služby „ v balíčku“a ne shánět instalaci, servis, revizi nebo nákup paliva u čtyř různých firem. Proto jsme tu my a naše koalice komplexních služeb. Vyplňte nezávaznou poptávku, ozveme se Vám a pomůžeme.